Od ponad 30 lat cieszymy się zaufaniem klientów w całej Polsce
Nowy koszyk 0

Jak Korzystać z Funkcji Drukowania Mobilnego w Drukarkach HP ENVY?

Jak Korzystać z Funkcji Drukowania Mobilnego w Drukarkach HP ENVY?

W obecnych czasach poszukujemy rozwiązań, które maksymalnie ułatwią nam wykonywanie obowiązków i będą dla nas sporym udogodnieniem. Zależy nam na jak największym komforcie, dlatego także w dziedzinie drukarek zwracają uwagę na siebie urządzenia takie jak modele z serii HP ENVY – funkcjonalne i praktycznie niezawodne. Jednym z ich najważniejszych atutów jest drukowanie mobilne prosto z urządzeń przenośnych np. telefonu. Wszystko odbywa się przez Wi-Fi, a cały proces wymaga zaledwie kilku kliknięć.

Drukowanie mobilne na wiele sposobów z HP ENVY

Urządzenia z tej serii są w stanie obsługiwać wiele aplikacji, a także wtyczek, co przekłada się na ich funkcjonalność. Dzięki temu możliwe jest drukowanie z telefonu przez Wi-Fi czy też z innych elektronicznych sprzętów przenośnych. Warto jednak zaznaczyć, że wspomniane rozwiązania mogą zależeć w głównej mierze od wybranego modelu drukarki. Aplikacja HP Smart i inne wtyczki oraz funkcje przeznaczone do drukowania mobilnego

Aplikacja HP Smart 

Zalecana przez producenta aplikacja dedykowana urządzeniom przenośnym. Za jej pomocą można drukować za pośrednictwem Wi-Fi np. z telefonu, a także zarządzać konfiguracją drukarki. W aplikacji HP Smart można znaleźć takie funkcje jak Print Anywhere, która umożliwia zdalne wysyłanie zadań do druku, gdy użytkownik znajduje się daleko od urządzenia.

AppleAir Print 

Jest to wbudowany sterownik dedykowany iPhonom i iPadom, pozwalający na drukowanie bezpośrednio z telefonu bez konieczności instalowania i korzystania z żadnych wtyczek.

Wtyczka HP Service 

Przeznaczona do używania przez urządzenia przenośne wyposażone w system Android. Podobnie jak wcześniej wymienione sterowniki i aplikacje umożliwia drukowanie mobilne.

Samsung Print Service 

Jak sama nazwa wskazuje jest to wtyczka dedykowana telefonom marki Samsung wyposażonym w system Android. Za jej pomocą można zdalnie drukować, wykorzystując tę samą sieć Wi-Fi, co drukarka lub połączyć się z nią, korzystając z funkcji Wi-Fi Direct niezależnie od tego, gdzie się aktualnie przebywa.